MBROJTJA SOCIALE

Në komunën e Likovës nuk ekziston qendër për mbrojtje sociale, shfrytëzohet qendra e komunës së Kumanovës, e cila financohet nga Ministria për punë dhe politikë sociale, pranë qeverisë së Maqedonisë. Nga fusha e mbrojtjes të fëmijëve si inistitucion publik komunal nuk ekziston në komunën e Likovës. Prej 2006 ndërprehen grupet e foshnjorëve në moshë gjashtë vjeçare të fëmijëve, si në kopshtet e fëmijëve dhe në shkollat fillore në pajtim me ligjin, ato bëhen pjesë të arsimit fillor të detyrueshëm në mësim përgatitor.

4 Comments

 • Helpful information. Lucky me I found your web site accidentally, and I am
  shocked why this accident did not took place in advance! I bookmarked
  it. asmr 0mniartist

 • obviously like your web-site however you have to check
  the spelling on quite a few of your posts.

  Several of them are rife with spelling problems and I
  to find it very troublesome to inform the truth
  however I will definitely come back again. 0mniartist asmr

Leave a comment

Your email address will not be published.